Biuro Tłumaczeń 24

tłumacz bułgarski online przysięgły
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej

Tłumacz Bułgarski

Здравей, как си?

TŁUMACZomat

Zamów w tłumaczomacie Odbierz w paczkomacie

Zamów tłumaczenie w tłumaczomacie i odbierz przesyłkę z paczkomatu lub od kuriera

Każde tłumaczenie wyceniamy za darmo

darmowa wycena tłumaczenia

Moniturujemy rynek Zapewniamy dobre ceny

dobra-cena-300x300

Możesz zlecić tłumaczenie bez wychodzenia z domu

Tłumacz przysięgły Online - profesjonalne tłumaczenia bez wychodzenia z domu

Tłumacz Bułgarski

Wycena tłumaczenia angielskiego w 95% przypadków nie trwa dłużej niż 30 minut i jest całkowicie za darmo.

Przez sklep 10% rabatu

Tłumacz bułgarski online tłumaczenie bułgarskie bułgarsko polski polsko bułgarski

Tłumacz Bułgarski Online to usługa profesjonalnego tłumaczenia oferowana przez biuro tłumaczeń 24.
Zamów przez TŁUMACZomat i odbierz tłumaczenie z paczkomatu lub od kuriera.

TŁUMACZomat wiąze się z maksymalnym uproszczeniem procesu zamawiania i dystrytbucji tłumaczeń. Dzięki TŁUMACZomatowi tłumaczenie z języka bułgarskiego lub na język bułgarski zamówisz w kilku prostych krokach bezpośrednio z telefonu komórkowego.

Zamawianie tłumaczeń odbywa się poprzez Tłumaczomat. Realizujemy w języku bułgarskim tłumaczenia zwykłe i przysięgłe.

Przejdź do instrukcji i zobacz jak łatwo zamówić darmową wycenę tłumaczenia. Potrzebujesz pomocy przy wysyłaniu materiału?

Jak zlecić Tłumaczenie?

Tłumaczenie możesz zlecić na dwa sposoby. Oba są równie proste i szybkie.
Wybór zależy od tego czy masz do przetłumaczenia dokument urzędowy na standaryzowanym dokumencie urzędniczym czy dowolny inny dokument.

Tłumaczenie dokumentu urzędowego

Sprawdź czy Twój dokument jest dostępny w naszym sklepie.
Jeżeli go tam nie znajdziesz przejdź do szybkiej wyceny przez TŁUMACZomat.

Tłumaczenie każdego innego dokumentu

Przejdź do TŁUMACZomatu
i postępuj zgodnie z instrukcją.

Tłumacz Bułgarski

Wszystkie Dokumenty Urzędowe

Wybierz dokument urzędowy, który chcesz przetłumaczyć. Niżej na stronie możesz też wybrać dokument według kategorii.

Masz inny rodzaj tłumaczenia? Przejdź bezpośrednio do TŁUMACZomatu

Tłumacz Bułgarski

Tłumaczenie dokumentów urzędowych

Wybierz w sklepie kategorie dokumentu, który chcesz przetłumaczyć. Nie ma Twojego dokumentu w sklepie?

Przejdź do TŁUMACZomatu. Postępouj zgodnie z instrukcją i zleć tłumaczenie w kilka minut.

Tłumaczenia zwykłe pisemne z języka bułgarSKIEGO i na język bułgarSKI

Tłumaczenia zwykłe z języka bułgarskiego i na język bułgarski dzielimy na różne dziedziny i branże. Wśród nich możemy wyszczególnić: tłumaczenia specjalistyczne techniczne, tłumaczenia różnego rodzaju dokumentacji technicznych, budowalnych czy instrukcji obsługi, tłumaczenia medyczne, tłumaczenie literatury lub przekład literacki, tłumaczenia finansowe, tłumaczenia biznesowe czy tłumaczenia prawnicze. Doświadczony, profesjonalny tłumacz bułgarski podczas tłumaczenia pisemnego uwzględnia m.in. kontekst kulturowy, różnice systemowe między językami i idiomy. W przypadku bardzo specjalistycznych tłumaczeń na język bułgarski lub z języka bułgarskiego tłumacz bułgarski musi uwzględnić specjalistyczne słownictwo charakterystyczne dla danej branży.

Tłumaczenia przysięgłe pisemne z języka bułgarSKIEGO i na język bułgarSKI

Tłumaczenia przysięgłe z języka bułgarskiego i na język bułgarski można określić również jako tłumaczenia uwierzytelnione. Tego typu tłumaczenia wymagane są przeważnie w międzynarodowym obiegu dokumentów urzędowych. Do najczęściej tłumaczonych przysięgle dokumentów zaliczamy: tłumaczenie dowodu rejestracyjnego, tłumaczenie aktu urodzenia, tłumaczenie aktu ślubu, tłumaczenie aktu notarialnego, tłumaczenie przysięgłe świadectwa maturalnego oraz tłumaczenie przysięgłe dyplomu ukończenia studiów i tłumaczenie dodatkowych uprawnień zawodowych. Osoba, która wykonuje tłumaczenia przysięgłe bułgarskie to biegły tłumacz przysięgły języka bułgarskiego z listy Ministerstwa Sprawiedliwości. Każdy tłumacz przysięgły języka bułgarskiego w Polsce musi zdać egzamin państwowy uprawniający do wykonywania tłumaczeń przysięgłych z języka bułgarskiego i na język bułgarski. Po zdaniu egzaminu tłumacz jest wpisywany na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości. 

Tłumaczenia zwykłe ustne z języka bułgarSKIEGO i na język bułgarSKI

Tłumaczenia ustne zwykłe z języka bułgarskiego i na język bułgarski wykonywane są np. podczas szkoleń, gdy jedna ze stron zna tylko język bułgarski. Często też tłumaczy się wypowiedzi prelegentów podczas konferencji międzynarodowych. Tłumacz bułgarski ustny występuje zwykle w roli tłumacza konsekutywnego. Często wykonuje się tłumaczenia ustne na język bułgarski lub z języka bułgarskiego w firmach z kapitałem bułgarskim oraz na wszelkiego rodzaju spotkaniach z udziałem bułgarskojęzycznych udziałowców. Tłumaczenia ustne na bułgarski lub z bułgarskiego można realizować na cztery sposoby: jako tłumaczenia konsekutywne, symultaniczne, szeptane oraz de liaison („zdanie po zdaniu”).

Tłumaczenia przysięgłe ustne z języka bułgarSKIEGO i na język bułgarSKI

Tłumaczenie ustne przysięgłe z języka bułgarskiego i na język bułgarski wymagane są często w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jako przykład możemy podać choćby tłumaczenie ustne przysięgłe podczas zawarcia związku małżeńskiego z osobą pochodzącą z Bułgarii czy tłumaczenie ustne przysięgłe podczas rejestracji dziecka, którego rodzic posługuje się głównie językiem bułgarskim. Tłumacz przysięgły ustny może też występować jako tłumacz biegły podczas rozprawy sądowej, gdy jedna ze stron nie zna języka urzędowego danego państwa i włada jedynie językiem bułgarskim. Tłumacz przysięgły języka bułgarskiego może również przetłumaczyć ustnie i uwierzytelnić tłumaczenie aktu notarialnego u notariusza. Tłumacze przysięgli języka bułgarskiego są też często wzywani przez służby mundurowe do asystowania przy przesłuchaniach osób zatrzymanych. We wszystkich wyżej opisanych sytuacjach tłumacz przysięgły języka bułgarskiego wykonuje tłumaczenie konsekutywne. W przypadku tłumaczeń ustnych przysięgłych raczej nie zdarza się, aby tłumacz wykonywał tłumaczenie symultaniczne.

JĘZYK bułgarSKI БЪЛГАРСКИ ЕЗИК

Język bułgarski należy do grupy języków południowosłowiańskich oraz bałkańskiej ligi językowej. Jest językiem ojczystym dla ponad 9 milionów osób, głównie w Bułgarii, gdzie jest językiem urzędowym, ale także w Grecji Turcji, Macedonii czy Mołdawii. 
Język bułgarski wyróżnia się m.in. brakiem przypadków, posiadaniem rodzajnika, i to postpozytywnego (występującego za rzeczownikiem, a nie przed nim), brakiem bezokolicznika oraz szeregiem cech, które związane są z jego przynależnością do bałkańskiej ligi językowej. Bułgarzy, podobnie jak Rosjanie, używają cyrylicy – nieco jednak zmodyfikowanej, bo liczącej 30 liter.

tłumacz angielski

financial documents dokumenty finansowe - tłumaczenie

Robimy tłumaczenia bułgarskich dokumentów finansowych

tłumacz angielski

specialized translation Tłumaczenia specjalistyczne

Oferujemy tłumaczenia bułgarskich tekstów specjalistycznych

tłumacz angielski

certified translation tłumaczenia przysięgłe

Zajmujemy się przekładem m.in. dokumentów procesowych, urzędowych i uwierzytelnianiem obcojęzycznych odpisów takich dokumentów

tłumacz angielski

translation of websites Tłumaczenie stron internetowych

Mamy w swojej ofercie również tłumaczenie stron www

tłumacz niemiecki; tłumacz angielski

oral translation tłumaczenie ustne

Oferujemy tłumaczenia ustne (symultaniczne, konferencyjne i podczas spotkań online)

tłumacz angielski

product localization lokalizacja produktu

Oferujemy zindywidualizowane usługi tłumaczeniowe, których celem jest dostosowanie usługi lub produktu do konkretnego regionu