Biuro Tłumaczeń 24

tłumacz czeski tłumacz przysięgły tłumacz czesko polski tłumacz polsko czeski
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej

Ahoj, jak se máš?

Tłumacz Czeski

tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
Tłumaczenie czeski tłumacz przysięgły polsko czeski, tłumacz przysięgły czeski, tłumacz czesko polski
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej

Tłumacz Czeski

Tłumacz Czeski Online to usługa oferowana przez biuro tłumaczeń 24 w ramach tłumaczomatu. Uprościliśmy na maksa proces zamawiania i przesyłania tłumaczeń. Z pomocą Tłumaczomatu w kilka chwil zamówisz tłumaczenie z języka czeskiego lub na język czeski prosto z telefonu komórkowego.

Tłumaczymy każdy rodzaj czeskich dokumentów, w tym czeski dowód rejestracyjny, akt urodzenia czy akt małżeństwa. W odwrotną stronę również tłumaczymy każdy rodzaj polskich dokumentów.

Tłumaczenie przysięgłe czeskich dokumentów to nie jedyna usługa jaką oferujemy. Realizujemy również tłumaczenia techniczne, medyczne i finansowe z języka czeskiego i na czeski.

Oferujemy również usługę lokalizacji produktów i gier komputerowych. Zapytaj o szczegóły. Z przyjemnością coś doradzimy.

tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej

Jak zamówić tłumaczenie?

Tłumacz Czeski Online to usługa, dzięki której w parę chwil zamówisz poprzez Tłumaczomat tłumaczenie z czeskiego lub na czeski.

Biuro tłumaczeń 24 realizuje w języku czeskim zarówno tłumaczenia przysięgłe jak i zwykłe oraz specjalistyczne, w tym tłumaczenia techniczne, medyczne czy finansowe. Przeczytaj instrukcję, jak za pomocą tłumaczomatu przesłać do nas materiały do wyceny. 

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Zrób zdjęcie

Użyj aparatu fotograficznego w swoim telefonie, by zamówić tłumaczenie! Zrób zdjęcie dokumentów, które chcesz przetłumaczyć i wyślij je nam przez Tłumaczomat.

Odbierz wycenę

Po wysłaniu zdjęć zostaniesz przekierowany/a do aplikacji Tłumaczomat. Po chwili pojawi się tam wycena twojego tłumaczenia.

Zapłać Online

Przelewy24, Blik, karta kredytowa, a może tradycyjny przelew bankowy?
Wybierz formę płatności, by szybko i wygodnie zapłacić za tłumaczenie.

Paczkomat czy kurier?

Wybierz formę dostawy. Tłumaczenie dostarczymy do wybranego paczkomatu lub wprost pod wskazany adres. Wysyłka jest darmowa.  

tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej

Zamów przez Tłumaczomat

  Wybierz rodzaj tłumaczenia

  Wybierz język źródłowy

  Wybierz język docelowy

  *pola obowiązkowe

  Załącz plik:


  *RODZAJ PLIKU

  * - Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych - Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie


  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej

  Co mówią nasi klienci

  Stare porzekadło głosi, że jedynie snajper myli się tylko raz. W końcu wiadomo, że każdy czasem popełnia błędy.
  Jednak zawsze dokładamy wszelkich starań, by tłumaczenie zostało zrealizowane jak najlepiej i jak najszybciej, a cena była przystępna.
  Nasz cel? Zadowolony klient, który po współpracy z nami stwierdzi
  "Nie mogłem trafić lepiej!".
  Stawiamy na otwartą komunikację z klientem, pozytywną atmosferę i dobre wibracje 🙂
  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej

  JĘZYK CZESKI český jazyk

  Język czeski należy do grupy języków zachodniosłowiańskich. Najbliżej spokrewniony jest ze słowackim, a w dalszej kolejności również z polskim. Czeski jest językiem ojczystym dla około 11,5 mln ludzi, z czego ponad 10 mln to mieszkańcy Czech.
  Podobnie jak inni przedstawiciele grupy słowiańskiej czeszczyzna należy do języków fleksyjnych, charakteryzujących się rozbudowaną deklinacją i koniugacją. Do zapisu używany jest alfabet łaciński wzbogacony o znaki diakrytyczne. W wymowie cechuje go akcent dynamiczny padający na pierwszą sylabę (akcent inicjalny), istnienie długich samogłosek oraz specyficzna głoska ř. Wyróżnia się cztery główne grupy dialektalne – czeską, środkowomorawską (hanacką), wschodniomorawską (morawskosłowacką) oraz śląską.

  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej

  Tłumacz czeski

  Szukasz biegłego tłumacza języka czeskiego? A może wystarczy tłumaczenie zwykłe na język czeski lub z języka czeskiego? Od 2006 roku zaufało nam już kilka tysięcy klientów, zlecając nam tłumaczenia z języka czeskiego i na język czeski. Poniżej znajdziesz krótki opis rodzajów tłumaczeń oferowanych przez nasze biuro.
  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej

  Tłumaczenia przysięgłe pisemne z języka czeskiego i na język czeski

  Tłumaczenia przysięgłe z języka czeskiego i na język czeski można określić również jako tłumaczenia uwierzytelnione. Tego typu tłumaczenia wymagane są przeważnie w międzynarodowym obiegu dokumentów urzędowych. Do najczęściej tłumaczonych przysięgle dokumentów zaliczamy: tłumaczenie dowodu rejestracyjnego, tłumaczenie aktu urodzenia, tłumaczenie aktu ślubu, tłumaczenie aktu notarialnego, tłumaczenie przysięgłe świadectwa maturalnego oraz tłumaczenie przysięgłe dyplomu ukończenia studiów i tłumaczenie dodatkowych uprawnień zawodowych. Osoba, która wykonuje tłumaczenia przysięgłe czeskie to biegły tłumacz przysięgły języka czeskiego z listy Ministerstwa Sprawiedliwości. Każdy tłumacz przysięgły języka czeskiego w Polsce musi zdać egzamin państwowy uprawniający do wykonywania tłumaczeń przysięgłych z języka czeskiego i na język czeski. Po zdaniu egzaminu tłumacz jest wpisywany na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości. 

  Tłumaczenia zwykłe pisemne z języka czeskiego i na język czeski

  Tłumaczenia zwykłe z języka czeskiego i na język czeski dzielimy na różne dziedziny i branże. Wśród nich możemy wyszczególnić: tłumaczenia specjalistyczne techniczne, tłumaczenia różnego rodzaju dokumentacji technicznych, budowalnych czy instrukcji obsługi, tłumaczenia medyczne, tłumaczenie literatury lub przekład literacki, tłumaczenia finansowe, tłumaczenia biznesowe czy tłumaczenia prawnicze. Doświadczony, profesjonalny tłumacz czeski podczas tłumaczenia pisemnego uwzględnia m.in. kontekst kulturowy, różnice systemowe między językami i idiomy. W przypadku bardzo specjalistycznych tłumaczeń na język czeski lub z języka czeskiego tłumacz czeskiego musi uwzględnić specjalistyczne słownictwo charakterystyczne dla danej branży. 

  Tłumaczenia przysięgłe ustne z języka czeskiego i na język czeski

  Tłumaczenie ustne przysięgłe z języka czeskiego na język czeski wymagane są często w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jako przykład możemy podać choćby tłumaczenie ustne przysięgłe podczas zawarcia związku małżeńskiego z osobą pochodzącą z Czech czy tłumaczenie ustne przysięgłe podczas rejestracji dziecka, którego rodzic posługuje się głównie językiem czeskim. Tłumacz przysięgły ustny może też występować jako tłumacz biegły podczas rozprawy sądowej, gdy jedna ze stron nie zna języka urzędowego danego państwa i włada jedynie językiem czeskim. Tłumacz przysięgły języka czeskiego może również przetłumaczyć ustnie i uwierzytelnić tłumaczenie aktu notarialnego u notariusza. Tłumacze przysięgli języka czeskiego są też często wzywani przez służby mundurowe do asystowania przy przesłuchaniach osób zatrzymanych. We wszystkich wyżej opisanych sytuacjach tłumacz przysięgły języka czeskiego wykonuje tłumaczenie konsekutywne. W przypadku tłumaczeń ustnych przysięgłych raczej nie zdarza się, aby tłumacz wykonywał tłumaczenie symultaniczne.

  Tłumaczenia zwykłe ustne z języka czeskiego i na język czeski

  Tłumaczenia ustne zwykłe z języka czeskiego i na język czeski wykonywane są np. podczas szkoleń, gdy jedna ze stron zna tylko język czeski. Często też tłumaczy się wypowiedzi prelegentów podczas konferencji międzynarodowych. Tłumacz czeski ustny występuje zwykle w roli tłumacza konsekutywnego. Często wykonuje się tłumaczenia ustne na język czeski lub z języka czeskiego w firmach z kapitałem czeskim oraz na wszelkiego rodzaju spotkaniach z udziałem czeskojęzycznych udziałowców. Tłumaczenia ustne na czeski lub z czeskiego można realizować na cztery sposoby: jako tłumaczenia konsekutywne, symultaniczne, szeptane oraz de liaison („zdanie po zdaniu”).

  osvědčení o registraci Czeski dowód rejestracyjny - tłumaczenie

  Możesz u nas zamówić tłumaczenie czeskiego dowodu rejestracyjnego (osvědčení o registraci)

  tłumacz norweski online przysięgły Tłumaczenia norweskie norwesko-polski polsko-norweski

  zdravotnické záznamy Czeskie dokumenty medyczne

  Zajmujemy się też tłumaczeniem czeskiej dokumentacji medycznej (zdravotnické záznamy)

  rodný list Czeski akt urodzenia - tłumaczenie

  Oferujemy tłumaczenie czeskiego aktu urodzenia (rodný list)

  úmrtní list Czeski akt zgonu - tłumaczenie

  Oferujemy tłumaczenie czeskiego aktu zgonu (úmrtní list)

  oddací list Czeski akt ślubu - tłumaczenie

  Oferujemy tłumaczenie czeskiego aktu ślubu (oddací list)

  Český certifikát/Český diplom Czeskie świadectwo/czeski dyplom - tłumaczenie

  Robimy tłumaczenia czeskich świadectw, a także tłumaczenie czeskiego dyplomu ukończenia studiów (licencjackich, magisterskich, podyplomowych)
  (diplom o absolvování bakalářského nebo magisterského studia...)

  Jesteś w Czechach i potrzebujesz pomocy?

  Skontaktuj się z polską ambasadą - poniżej link do strony i mapa.

  Jste v Polsku a máte problém?

  Kontaktujte české velvyslanectví - odkaz na webové stránky a mapu níže.