218-turkey
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej

Merhaba, nasılsınız?

Tłumacz Turecki

tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
Tłumaczenie turecki
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej

Tłumacz Turecki

Tłumacz Turecki Online to usługa oferowana przez biuro tłumaczeń 24 w ramach tłumaczomatu. Uprościliśmy na maksa proces zamawiania i przesyłania tłumaczeń. Z pomocą Tłumaczomatu w kilka chwil zamówisz tłumaczenie z języka tureckiego lub na język turecki prosto z telefonu komórkowego.

Tłumaczymy każdy rodzaj tureckich dokumentów, w tym turecki dowód rejestracyjny, akt urodzenia czy akt małżeństwa. W odwrotną stronę również tłumaczymy każdy rodzaj polskich dokumentów.

Tłumaczenie przysięgłe tureckich dokumentów to nie jedyna usługa jaką oferujemy. Realizujemy również tłumaczenia techniczne, medyczne i finansowe z języka tureckiego i na turecki.

Oferujemy również usługę lokalizacji produktów i gier komputerowych. Zapytaj o szczegóły. Z przyjemnością coś doradzimy.

tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej

Jak zamówić tłumaczenie?

Tłumacz Turecki Online to usługa, dzięki której w parę chwil zamówisz poprzez Tłumaczomat tłumaczenie z tureckiego lub na turecki.

Biuro tłumaczeń 24 realizuje w języku tureckim zarówno tłumaczenia przysięgłe jak i zwykłe oraz specjalistyczne, w tym tłumaczenia techniczne, medyczne czy finansowe. Przeczytaj instrukcję, jak za pomocą tłumaczomatu przesłać do nas materiały do wyceny. 

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Zrób zdjęcie

Użyj aparatu fotograficznego w swoim telefonie, by zamówić tłumaczenie! Zrób zdjęcie dokumentów, które chcesz przetłumaczyć i wyślij je nam przez Tłumaczomat.

Odbierz wycenę

Po wysłaniu zdjęć zostaniesz przekierowany/a do aplikacji Tłumaczomat. Po chwili pojawi się tam wycena twojego tłumaczenia.

Zapłać Online

Przelewy24, Blik, karta kredytowa, a może tradycyjny przelew bankowy?
Wybierz formę płatności, by szybko i wygodnie zapłacić za tłumaczenie.

Paczkomat czy kurier?

Wybierz formę dostawy. Tłumaczenie dostarczymy do wybranego paczkomatu lub wprost pod wskazany adres. Wysyłka jest darmowa.  

tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej

Zamów przez Tłumaczomat

  Wybierz rodzaj tłumaczenia

  Wybierz język źródłowy

  Wybierz język docelowy

  *pola obowiązkowe

  Załącz plik:


  *RODZAJ PLIKU

  * - Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych - Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie


  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej

  Co mówią nasi klienci

  Stare porzekadło głosi, że jedynie snajper myli się tylko raz. W końcu wiadomo, że każdy czasem popełnia błędy.
  Jednak zawsze dokładamy wszelkich starań, by tłumaczenie zostało zrealizowane jak najlepiej i jak najszybciej, a cena była przystępna.
  Nasz cel? Zadowolony klient, który po współpracy z nami stwierdzi
  "Nie mogłem trafić lepiej!".
  Stawiamy na otwartą komunikację z klientem, pozytywną atmosferę i dobre wibracje 🙂
  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej

  JĘZYK turecki Türk dili

  Język turecki należy do grupy oguzyjskiej języków tureckich. Turecki jest językiem ojczystym dla około 83 mln ludzi, czyniąc go najbardziej używanym językiem z tej grupy. Dzieli się na wiele dialektów, z czego najpowszechniejszym jest stambulski. Język turecki jest używany głównie w samej Turcji oraz Cyprze Północnym, gdzie jest językiem urzędowym. Wywodzi się z Azji Środkowej, skąd pierwsze ślady sięgają 1300 roku. Symbolizuje się on harmonią samogłoskową oraz silną aglutynacyjnością.

  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej

  Tłumacz turecki

  Szukasz biegłego tłumacza języka tureckiego? A może wystarczy tłumaczenie zwykłe na język turecki lub z języka tureckiego? Od 2006 roku zaufało nam już kilka tysięcy klientów, zlecając nam tłumaczenia z języka tureckiego i na język turecki. Poniżej znajdziesz krótki opis rodzajów tłumaczeń oferowanych przez nasze biuro.
  tłumaczenie dokumentacji technicznej
  tłumaczenie dokumentacji technicznej

  Tłumaczenia przysięgłe pisemne z języka tureckiego i na język turecki

  Tłumaczenia przysięgłe z języka tureckiego i na język turecki można określić również jako tłumaczenia uwierzytelnione. Tego typu tłumaczenia wymagane są przeważnie w międzynarodowym obiegu dokumentów urzędowych. Do najczęściej tłumaczonych przysięgle dokumentów zaliczamy: tłumaczenie dowodu rejestracyjnego, tłumaczenie aktu urodzenia, tłumaczenie aktu ślubu, tłumaczenie aktu notarialnego, tłumaczenie przysięgłe świadectwa maturalnego oraz tłumaczenie przysięgłe dyplomu ukończenia studiów i tłumaczenie dodatkowych uprawnień zawodowych. Osoba, która wykonuje tłumaczenia przysięgłe z języka tureckiego i na język tureckie to biegły tłumacz przysięgły języka z języka tureckiego i na język tureckiego z listy Ministerstwa Sprawiedliwości. Każdy tłumacz przysięgły języka z języka tureckiego i na język tureckiego w Polsce musi zdać egzamin państwowy uprawniający do wykonywania tłumaczeń przysięgłych z języka z języka tureckiego i na język tureckiego i na język z języka tureckiego i na język turecki. Po zdaniu egzaminu tłumacz jest wpisywany na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości. 

  Tłumaczenia zwykłe pisemne z języka tureckiego i na język turecki

  Tłumaczenia zwykłe z języka tureckiego i na język turecki dzielimy na różne dziedziny i branże. Wśród nich możemy wyszczególnić: tłumaczenia specjalistyczne techniczne, tłumaczenia różnego rodzaju dokumentacji technicznych, budowalnych czy instrukcji obsługi, tłumaczenia medyczne, tłumaczenie literatury lub przekład literacki, tłumaczenia finansowe, tłumaczenia biznesowe czy tłumaczenia prawnicze. Doświadczony, profesjonalny tłumacz z języka tureckiego i na język turecki podczas tłumaczenia pisemnego uwzględnia m.in. kontekst kulturowy, różnice systemowe między językami i idiomy. W przypadku bardzo specjalistycznych tłumaczeń na język z języka tureckiego i na język turecki lub z języka z języka tureckiego i na język tureckiego tłumacz z języka tureckiego i na język tureckiego musi uwzględnić specjalistyczne słownictwo charakterystyczne dla danej branży. 

  Tłumaczenia przysięgłe ustne z języka tureckiego i na język turecki

  Tłumaczenie ustne przysięgłe z języka tureckiego i na język turecki wymagane są często w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jako przykład możemy podać choćby tłumaczenie ustne przysięgłe podczas zawarcia związku małżeńskiego z osobą pochodzącą z Turcji czy tłumaczenie ustne przysięgłe podczas rejestracji dziecka, którego rodzic posługuje się głównie językiem tureckim. Tłumacz przysięgły ustny może też występować jako tłumacz biegły podczas rozprawy sądowej, gdy jedna ze stron nie zna języka urzędowego danego państwa i włada jedynie językiem z języka tureckiego i na język tureckim. Tłumacz przysięgły języka z języka tureckiego i na język tureckiego może również przetłumaczyć ustnie i uwierzytelnić tłumaczenie aktu notarialnego u notariusza. Tłumacze przysięgli języka z języka tureckiego i na język tureckiego są też często wzywani przez służby mundurowe do asystowania przy przesłuchaniach osób zatrzymanych. We wszystkich wyżej opisanych sytuacjach tłumacz przysięgły języka z języka tureckiego i na język tureckiego wykonuje tłumaczenie konsekutywne. W przypadku tłumaczeń ustnych przysięgłych raczej nie zdarza się, aby tłumacz wykonywał tłumaczenie symultaniczne.

  Tłumaczenia zwykłe ustne z języka tureckiego i na język turecki

  Tłumaczenia ustne zwykłe z języka tureckiego i na język turecki wykonywane są np. podczas szkoleń, gdy jedna ze stron zna tylko język z języka tureckiego i na język turecki. Często też tłumaczy się wypowiedzi prelegentów podczas konferencji międzynarodowych. Tłumacz z języka tureckiego i na język turecki ustny występuje zwykle w roli tłumacza konsekutywnego. Często wykonuje się tłumaczenia ustne na język z języka tureckiego i na język turecki lub z języka z języka tureckiego i na język tureckiego w firmach z kapitałem z języka tureckiego i na język tureckim oraz na wszelkiego rodzaju spotkaniach z udziałem tureckojęzycznych udziałowców. Tłumaczenia ustne na z języka tureckiego i na język turecki lub z z języka tureckiego i na język tureckiego można realizować na cztery sposoby: jako tłumaczenia konsekutywne, symultaniczne, szeptane oraz de liaison („zdanie po zdaniu”).

  Jesteś w Turcji i potrzebujesz pomocy?

  Skontaktuj się z polską ambasadą - poniżej link do strony i mapa.

  Polonya'dasınız ve yardıma mı ihtiyacınız var?

  Türk Büyükelçiliği ile iletişime geçin - web sitesi ve harita bağlantısı aşağıdadır.