218-turkey
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej
tłumaczenie dokumentacji technicznej

Tłumacz Turecki

Merhaba, nasılsınız?

TŁUMACZomat

Zamów w tłumaczomacie Odbierz w paczkomacie

Zamów tłumaczenie w tłumaczomacie i odbierz przesyłkę z paczkomatu lub od kuriera

Każde tłumaczenie wyceniamy za darmo

darmowa wycena tłumaczenia

Moniturujemy rynek Zapewniamy dobre ceny

dobra-cena-300x300

Możesz zlecić tłumaczenie bez wychodzenia z domu

Tłumacz przysięgły Online - profesjonalne tłumaczenia bez wychodzenia z domu

Tłumacz turecki

Wycena tłumaczenia angielskiego w 95% przypadków nie trwa dłużej niż 30 minut i jest całkowicie za darmo.

Przez sklep 10% rabatu

Tłumaczenie turecki

Tłumacz Turecki Online to usługa profesjonalnego tłumaczenia oferowana przez biuro tłumaczeń 24.
Zamów przez TŁUMACZomat i odbierz tłumaczenie z paczkomatu lub od kuriera.

TŁUMACZomat wiąze się z maksymalnym uproszczeniem procesu zamawiania i dystrytbucji tłumaczeń. Dzięki TŁUMACZomatowi tłumaczenie z języka tureckiego lub na język turecki zamówisz w kilku prostych krokach bezpośrednio z telefonu komórkowego.

Zamawianie tłumaczeń odbywa się poprzez Tłumaczomat. Realizujemy w języku tureckim tłumaczenia zwykłe i przysięgłe.

Przejdź do instrukcji i zobacz jak łatwo zamówić darmową wycenę tłumaczenia. Potrzebujesz pomocy przy wysyłaniu materiału?

Jak zlecić Tłumaczenie?

Tłumaczenie możesz zlecić na dwa sposoby. Oba są równie proste i szybkie.
Wybór zależy od tego czy masz do przetłumaczenia dokument urzędowy na standaryzowanym dokumencie urzędniczym czy dowolny inny dokument.

Tłumaczenie dokumentu urzędowego

Sprawdź czy Twój dokument jest dostępny w naszym sklepie.
Jeżeli go tam nie znajdziesz przejdź do szybkiej wyceny przez TŁUMACZomat.

Tłumaczenie każdego innego dokumentu

Przejdź do TŁUMACZomatu
i postępuj zgodnie z instrukcją.

Tłumacz Turecki

Wszystkie Dokumenty Urzędowe

Wybierz dokument urzędowy, który chcesz przetłumaczyć. Niżej na stronie możesz też wybrać dokument według kategorii.

Masz inny rodzaj tłumaczenia? Przejdź bezpośrednio do TŁUMACZomatu

Tłumacz Turecki

Tłumaczenie dokumentów urzędowych

Wybierz w sklepie kategorie dokumentu, który chcesz przetłumaczyć. Nie ma Twojego dokumentu w sklepie?

Przejdź do TŁUMACZomatu. Postępouj zgodnie z instrukcją i zleć tłumaczenie w kilka minut.

Tłumaczenia zwykłe pisemne z języka tureckiego i na język turecki

Tłumaczenia zwykłe z języka tureckiego i na język turecki dzielimy na różne dziedziny i branże. Wśród nich możemy wyszczególnić: tłumaczenia specjalistyczne techniczne, tłumaczenia różnego rodzaju dokumentacji technicznych, budowalnych czy instrukcji obsługi, tłumaczenia medyczne, tłumaczenie literatury lub przekład literacki, tłumaczenia finansowe, tłumaczenia biznesowe czy tłumaczenia prawnicze. Doświadczony, profesjonalny tłumacz z języka tureckiego i na język turecki podczas tłumaczenia pisemnego uwzględnia m.in. kontekst kulturowy, różnice systemowe między językami i idiomy. W przypadku bardzo specjalistycznych tłumaczeń na język z języka tureckiego i na język turecki lub z języka z języka tureckiego i na język tureckiego tłumacz z języka tureckiego i na język tureckiego musi uwzględnić specjalistyczne słownictwo charakterystyczne dla danej branży. 

Tłumaczenia przysięgłe pisemne z języka tureckiego i na język turecki

Tłumaczenia przysięgłe z języka tureckiego i na język turecki można określić również jako tłumaczenia uwierzytelnione. Tego typu tłumaczenia wymagane są przeważnie w międzynarodowym obiegu dokumentów urzędowych. Do najczęściej tłumaczonych przysięgle dokumentów zaliczamy: tłumaczenie dowodu rejestracyjnego, tłumaczenie aktu urodzenia, tłumaczenie aktu ślubu, tłumaczenie aktu notarialnego, tłumaczenie przysięgłe świadectwa maturalnego oraz tłumaczenie przysięgłe dyplomu ukończenia studiów i tłumaczenie dodatkowych uprawnień zawodowych. Osoba, która wykonuje tłumaczenia przysięgłe z języka tureckiego i na język tureckie to biegły tłumacz przysięgły języka z języka tureckiego i na język tureckiego z listy Ministerstwa Sprawiedliwości. Każdy tłumacz przysięgły języka z języka tureckiego i na język tureckiego w Polsce musi zdać egzamin państwowy uprawniający do wykonywania tłumaczeń przysięgłych z języka z języka tureckiego i na język tureckiego i na język z języka tureckiego i na język turecki. Po zdaniu egzaminu tłumacz jest wpisywany na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości. 

Tłumaczenia zwykłe ustne z języka tureckiego i na język turecki

Tłumaczenia ustne zwykłe z języka tureckiego i na język turecki wykonywane są np. podczas szkoleń, gdy jedna ze stron zna tylko język z języka tureckiego i na język turecki. Często też tłumaczy się wypowiedzi prelegentów podczas konferencji międzynarodowych. Tłumacz z języka tureckiego i na język turecki ustny występuje zwykle w roli tłumacza konsekutywnego. Często wykonuje się tłumaczenia ustne na język z języka tureckiego i na język turecki lub z języka z języka tureckiego i na język tureckiego w firmach z kapitałem z języka tureckiego i na język tureckim oraz na wszelkiego rodzaju spotkaniach z udziałem tureckojęzycznych udziałowców. Tłumaczenia ustne na z języka tureckiego i na język turecki lub z z języka tureckiego i na język tureckiego można realizować na cztery sposoby: jako tłumaczenia konsekutywne, symultaniczne, szeptane oraz de liaison („zdanie po zdaniu”).

Tłumaczenia przysięgłe ustne z języka tureckiego i na język turecki

Tłumaczenie ustne przysięgłe z języka tureckiego i na język turecki wymagane są często w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jako przykład możemy podać choćby tłumaczenie ustne przysięgłe podczas zawarcia związku małżeńskiego z osobą pochodzącą z Turcji czy tłumaczenie ustne przysięgłe podczas rejestracji dziecka, którego rodzic posługuje się głównie językiem tureckim. Tłumacz przysięgły ustny może też występować jako tłumacz biegły podczas rozprawy sądowej, gdy jedna ze stron nie zna języka urzędowego danego państwa i włada jedynie językiem z języka tureckiego i na język tureckim. Tłumacz przysięgły języka z języka tureckiego i na język tureckiego może również przetłumaczyć ustnie i uwierzytelnić tłumaczenie aktu notarialnego u notariusza. Tłumacze przysięgli języka z języka tureckiego i na język tureckiego są też często wzywani przez służby mundurowe do asystowania przy przesłuchaniach osób zatrzymanych. We wszystkich wyżej opisanych sytuacjach tłumacz przysięgły języka z języka tureckiego i na język tureckiego wykonuje tłumaczenie konsekutywne. W przypadku tłumaczeń ustnych przysięgłych raczej nie zdarza się, aby tłumacz wykonywał tłumaczenie symultaniczne.

JĘZYK turecki Türk dili

Język turecki należy do grupy oguzyjskiej języków tureckich. Turecki jest językiem ojczystym dla około 83 mln ludzi, czyniąc go najbardziej używanym językiem z tej grupy. Dzieli się na wiele dialektów, z czego najpowszechniejszym jest stambulski. Język turecki jest używany głównie w samej Turcji oraz Cyprze Północnym, gdzie jest językiem urzędowym. Wywodzi się z Azji Środkowej, skąd pierwsze ślady sięgają 1300 roku. Symbolizuje się on harmonią samogłoskową oraz silną aglutynacyjnością.

tłumacz angielski

financial documents dokumenty finansowe - tłumaczenie

Robimy tłumaczenia tureckich dokumentów finansowych

tłumacz angielski

specialized translation Tłumaczenia specjalistyczne

Oferujemy tłumaczenia tureckich tekstów specjalistycznych

tłumacz angielski

certified translation tłumaczenia przysięgłe

Zajmujemy się przekładem m.in. dokumentów procesowych, urzędowych i uwierzytelnianiem obcojęzycznych odpisów takich dokumentów

tłumacz angielski

translation of websites Tłumaczenie stron internetowych

Mamy w swojej ofercie również tłumaczenie stron www

tłumacz niemiecki; tłumacz angielski

oral translation tłumaczenie ustne

Oferujemy tłumaczenia ustne (symultaniczne, konferencyjne i podczas spotkań online)

tłumacz angielski

product localization lokalizacja produktu

Oferujemy zindywidualizowane usługi tłumaczeniowe, których celem jest dostosowanie usługi lub produktu do konkretnego regionu

Jesteś w Turcji i potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z polską ambasadą - poniżej link do strony i mapa.

Polonya'dasınız ve yardıma mı ihtiyacınız var?

Türk Büyükelçiliği ile iletişime geçin - web sitesi ve harita bağlantısı aşağıdadır.